להשתחרר מחבלי הלידה

20111021-035033.jpg

אחד הדברים החדשים שניתנו לנו במערכת ההפעלה החדשה iOS 5, זה האפשרות להתנתק מהחיבור המתמיד למחשב ותהליך הסנכרון המייגע מול ה-iTunes. כי בכל הכנות, לא כולנו מחברים את האייפון, האייפד או האייפוד טאץ׳ למחשב כל יום ומסנכרנים אותו מול ה-iTunes.
ולא רק שאנחנו לא מחברים אותו בכל יום, ביום מן הימים שאנחנו כן עושים את השטות הגמורה הזאת – לוקח למכשיר משהו כמו 20 דקות להסתנכרן (וזה במקרה הטוב שלא קיבלנו שיחה תוך כדי התהליך, מה שגורם לתהליך להתחיל מההתחלה!).

אז אנחנו פשוט נמנעים מלעשות את זה. כמובן שלאחר תקופה ממושכת אנחנו מצטערים על כך – אם המכשיר קורס (חס וחלילה טפו טפו טפו! מלח מים מלח מים!!) ואז אנחנו מגלים שאנחנו נאבד את כל ההודעות, רשומות ואנשי קשר מאז הגיבוי האחרון. שואה.

למזלנו, Apple נחלצו לעזרתנו והוסיפו ל-iOS 5 בשילוב עם iTunes 10.5 פיצ׳ר שיגאל אותנו מייסורינו. אני גאה להציג בפניכם את "iTunes Wi-Fi Sync״.

למבינים מהר, איזה יופי – נכון?!
למבינים קצת לאט יותר – הסבר זריז:
מדובר בפיצ׳ר שיפשט לכם את תהליך הגיבוי והסנכרון מול ה-iTunes. כל זמן שה-iTunes דולק, האייפון, אייפד או אייפוד טאץ׳ שלכם מחוברים לחשמל ו-2 המכשירים שלכם נמצאים באותה רשת אלחוטית – יתחיל באופן אוטומטי תהליך סנכרון בין 2 המכשירים.
נחזור על זה שוב, אך הפעם עם דוגמה מהחיים: בהנחה ויש לכם רשת אלחוטית בבית, באם המחשב הביתי מולו אנחנו מסתנכרנים דולק וה-iTunes פתוח (כדאי להתחיל להתרגל להשאיר את המחשב ואת ה-iTunes פתוחים בשביל להינות מהפיצ׳ר האדיר הזה) – כאשר נלך לישון בלילה ונחבר את המכשיר לחשמל לצרכי טעינה, בזמן שנישן המכשיר יסתנכרן לו באופן אוטומטי. כל בוקר נתעורר עם מכשיר מעודכן ומסונכרן.

אז עכשיו אחרי שכולנו הבנו, איזה יופי – נכון?!

אז מה מסתנכרן בכלל?
במידה ובחרנו שלא יתבצע גיבוי מול ה-iCloud (הסבר מפורט על השירות בפוסט אחר), יתבצע תהליך גיבוי של כל המידע על המכשיר שלנו למחשב. מדובר בתמונות, סרטונים, אנשי קשר, רשומות, הודעות – הכל. בנוסף גם נעשה תהליך של סנכרון של האפליקציות. אפליקציות חדשות + עדכונים מהמכשיר עוברות למחשב – וגם ההיפך הוא הנכון.

״תגיע כבר ל׳איך מדליקים את האפשרות הזאת׳״! הגענו.
קודם כל זיכרו את התנאים המקדימים:
1. iTunes בגרסה 10.5 ומעלה.
2. מכשיר מבית היוצר של Apple בגרסה 5.0 ומעלה.
3. רשת אלחוטית המחברת בין 2 המכשירים.

סימנו V על הכל? קדימה!
נחבר את המכשיר שלנו ל-iTunes ונקבל את החלון הבא:

נרצה לוודא שאכן מסומן שהמכשיר יסתנכרן מול המחשב דרך ה-Wi-Fi, ונלחץ על Apply על מנת להדליק את הפיצ׳ר.

נגמר. זהו. היה פשוט נכון? תשימו לב שעכשיו למרות שננתק את המכשיר מהמחשב, עדיין נראה את המכשיר ב-iTunes כאילו הוא עדיין מחובר. נוכל לעשות פעולות על המכשיר כאילו הוא מחובר. לסדר ולארגן את האפליקציות על המכשיר, להעתיק מוזיקה וארגון תמונות.

איך אנחנו יודעים שהמכשיר שלנו באמת מסתנכרן אוטומטית מול ה-iTunes?
נכנס במכשיר להגדרות -> כללי (Settings -> General) ונראה את צמד המילים iTunes Wi-Fi Sync.

20111021-225536.jpg

ניתן לראות מתי נעשה הגיבוי האחרון, וניתן גם ליזום גיבוי מיידי במידת הצורך.

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s