איי וונט אה גרין קארד פליז

קרה לכם פעם שנכנסתם לסופרמקט בארץ, הלכתם לאדם שם שנראה כאילו יש לו את ההכי הרבה אינפורמציה לגבי הימצאם של מוצרים מסויימים באותו המקום, שאלתם אותו "תגיד לי, יש לכם פה דוקטור פפר (Dr. Pepper)?" ובתמורה קיבלתם מבט עקום עם תשובה שנשמעת בדרך כלל משהו כמו "דוקטור מי? זה סופרמרקט פה."?
לא קרה לכם אף פעם? אולי זה בגלל שאתם כמוני ולא יכולים לסבול את המשקה המזעזע הזה. כן כן, על טעם ועל ריח אין על מה להתווכח ולכל אחד יש טעם משלו – אני עדיין חושב שזה משקה מזעזע. אולי אתם פשוט לא מכירים את השטות הזאת או שלמעשה גיליתם שאת המשקה הזה ניתן להשיג בארה"ב בעיקר. פה ושם תמצאו מקומות שמחזיקים את השטות הזאת בארץ.

בערך אותו הדבר מתרחש גם ב-App Store של Apple. יש הרבה אנשים שלא יודעים את זה, אבל יש חנויות שונות ב-App Store ולמרות שברוב החנויות יש את אותם התכנים (למרות שאני לא מאמין שלא תמצאו את Facebook בכל חנות אפשרית), ישנן אפליקציות שניתן להשיגן רק בחנויות ספציפיות. לדוגמה Pandora, Hulu או אפילו Netflix שקיימות אך ורק בחנות האמריקאית.

לשמחתנו לא צריך להגיש טפסים לבקשת Green Card עמוסי דיו ומחיקות עם טיפקס או אפילו להגר לארה"ב ולעבוד שם בעגלות – ישנה דרך ממש פשוטה ליצור חשבון שמקושר למדינה שונה מזו שאנו גרים בה כרגע. במקרה הזה יש לי חדשות טובות וחדשות רעות. החדשות הטובות הן שנשתמש ב-iTunes ליצירת החשבון החדש. החדשות הרעות הן שנשתמש ב-iTunes ליצירת החשבון החדש – גם מי שלא אוהב את ה-iTunes.

סו לטס דו ת'יס ת'ינג:

 1. נפתח את ה-iTunes ונקבל את החלון הבא: 
 2. ניגש לעמודה השמאלית ביותר של ה-iTunes ונלחץ על iTunes Store.
 3. בצידו הימני למעלה ב-iTunes, ניתן לראות אם אנחנו כרגע מחוברים לחנות כבר או לא עם משתמש קיים שלנו. במידה וכן, נבצע יציאה על-ידי לחיצה על כפתור ה-Sign Out.
 4. לאחר מכן נדפדף לנו לחלקו התחתון של החלון הראשי של ה-iTunes Store עד שנראה סמל של מדינה בצידה הימני למטה:
  ובהגדלה:
 5. נלחץ על הסמל הקטן של המדינה (הקטנה במקרה הזה) ונקבל חלון עם הרבה מאוד מדינות. לכל אחת מהמדינות האלו יש iTunes Store משלה. אנחנו מחפשים את הדגל של ארה"ב – United States:
 6. נלחץ על הדגל של ארה"ב והחלון הבא שנקבל, באופן מפתיע לחלוטין, הוא ה-iTunes Store של ארה"ב. נוודא זאת על ידי בדיקה בחלקו התחתון בצד ימין בעמוד ה-iTunes Store:
 7. בצד ימין למעלה בחלון ה-iTunes נמצא את שדה החיפוש. נחפש אפליקציה שאנו יודעים שהיא חינמית – Facebook למשל:

  ובהגדלה:
 8. לאחר מכן נקבל את תוצאות החיפוש שלנו:
   

  ובהגדלה:

 9. בצמוד לאייקון של האפליקציה של Facebook, נלחץ על הכפתור החביב שכתוב עליו FREE (חינם לפי הג'רוזלם פוסט – לייט) ולאחר מכן נקבל את החלון הבא:
 10. אנחנו נבחר באופציה של יצירת חשבון חדש – Create New Account (וזאת מאחר שכל חשבון משויך למדינה וחנות אחרת). נקבל חלון בסגנון "ברוכים הבאים" הבא:
 11. נלחץ על הכפתור Continue ונתחיל בתהליך יצירת החשבון. לאחר מכן נקבל את החלון הבא:
 12. בחלון הנוכחי אנחנו נאלצים לקרוא את "תנאי השימוש" של ה-iTunes Store. לאלו עם פחדי רדיפה למיניהם – קראו את התנאים מההתחלה ועד הסוף. כל השאר יכולים לאשר קריאה על ידי סימון "וי" (V) ליד I have read and agree to these terms and conditions וללחוץ על הכפתור Continue. לאחר מכן נקבל את החלון הבא:
 13. בחלון הנוכחי אנחנו צריכים להזין כתובת אלקטרונית (Email), כאשר אותה כתובת תהיה למעשה שם המשתמש שלנו בעתיד בכל פעם שנרצה להיכנס לחנות האמריקאית. נזין את הפרטים:
  Email: בבקשה תזינו כתובת אמיתית. אם יש לכם רק כתובת Email אחת והיא כבר בשימוש ב-iTunes Store לטובת החשבון הקודם שלכם, גשו וצרו חשבון Email חדש.
  Password + Verify: הסיסמה צריכה להיות מעט מורכבת, אחרת לא יאשרו אותה. אז תוודאו שהיא לפחות בת 8 תווים, שיש בה מספר, אות קטנה, אות גדולה, לא להשתמש ברווחים ושלא תהיה חזרה על אותו התו 3 פעמים ברצף.
  Question + Answer: ברוב האתרים במידה ואתם שוכחים את הסיסמה של עצמכם, ישנה אפשרות לבחור בשאלות מובנות מראש שכך המערכת תזהה שאתם באמת הינכם מי שאתם טוענים שאתם. פה אתם פשוט בונים את השאלה בעצמכם – אז קדימה, תתקילו את עצמכם עם שאלה שאחר כך תקללו את עצמכם "למה לעזאזל רשמתי את השאלה הזאת?!".
  Birth date: נורא פשוט, להזין את תאריך הלידה שלכם.
  אתם מוזמנים להסיר את הסימון משני ה"וי" (V) התחתונים במידה ואינכם מעוניינים ב"דואר זבל" מ-Apple.
  לאחר הזנה של כל הפרטים נקיש שוב כפתור ה-Continue ונקבל את המסך הבא:

  וחלקו התחתון של אותו הדף:
 14. בחלון שלפנינו צריך להזין את פרטי התשלום ופרטי כתובת המגורים שלנו.
  Credit Card: במידה ואתם מעוניינים לקנות אפליקציות שעולות כסף בחנות האמריקאית תרגישו חופשי להזין את פרטי כרטיס האשראי שלכם. שימו לב שהשמועה אומרת שלא ניתן להשתמש בכרטיס אשראי בינלאומי, אלא שצריך להשתמש בכרטיס אשראי אמריקאי למהדרין – לא ניסיתי בעצמי, אז אני לא באמת בטוח. במידה ואתם מעוניינים לקנות אפליקציות חינמיות בלבד, כל מה שצריך זה ללחוץ על האופציה None. אם אינכם רואים את האופציה None, זאת מאחר שסביר להניח שלא בחרתם ליצור את החשבון החדש בזמן "קניה" של אפליקציה חינמית – חיזרו לשלב 7.
  iTunes Gift Card Code: למי שלא מוכר המושג, זה בדיוק מה שזה נשמע – כרטיס מתנה של iTunes. ממש כמו כרטיס מתנה של Castro, Renuar או כל חברה עם אותו רעיון בארץ. אם אין לכם – לא נורא, ממשיכים הלאה.
  Billing Address: מאחר ואנחנו לא באמת גרים בארה"ב, אז אין לנו כתובת מגורים אמיתית בארה"ב. מה נעשה? שוב פעם מחשבות על הגירה צצות במוחנו. הפתרון הוא האמת מאוד פשוט – נכתוב כתובת של מישהו אחר! אני אוהב לתת את הכתובת של Apple עצמם או כל מלון שעולה לי לראש באותו הרגע. אני אמליץ לכם על המלון Four Seasons שב-New York:
  Address: 57 East 57th Street
  City: New York
  State: NY
  Zip: 10022
  Phone: 212-7585700
  לבסוף נלחץ על Continue ונתקדם למסך הבא:
 15. יש! זה נגמר! כמעט. עכשיו אנחנו מקבלים הודעה על כך שנשלח לנו מייל וידוא לכתובת ה-Email שלנו. נפתח את המייל שנשלח אלינו ע"י Apple ונראה את החלון הבא:
 16. נלחץ על הלינק שבתוכן האימייל ששמו Verify Now > ויפתח בפנינו החלון הבא:
 17. בחלון שנפתח לנו כרגע, נצטרך להזין את ה-Email והסיסמה שהזנו מקודם (בשלב מספר 13 ליתר דיוק). לאחר מכן נלחץ על הכפתור הכחול Verify Address ונקבל את החלון הבא:
 18. בזה הרגע קיבלנו את ה-Green Card המיוחל שלנו מ-Apple. ל-iTunes Store בכל אופן. נלחץ על הכפתור הכחול Return to iTunes ונחזור ל-iTunes:
 19. מזל טוב. רגע, יש לנו עכשיו Green Card – צריכים להיות פוליטיקלי קורקט. Mazal Tov! 🙂
  מה עכשיו? תלחצו על כפתור ה-Done ותתחילו להוריד אפליקציות שניתן למצוא רק ב-iTunes Store האמריקאי. בכל שלב שתרצו להחליף לחשבון הקודם שלכם (וחזרה לאמריקאי) פשוט לחצו על שם המשתמש שלכם בצד ימין למעלה ותעשו Sign Out (כמו בשלב 3) ולאחר מכן Sign In עם חשבון שונה.
מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s